DALEKKO

MELANCHOLIC INDIE

Dalekko vznikli v roce 2013 jako dvoučlenný studiový projekt tvořený klávesistou a producentem Džianem Babanem a zpěvákem, kytaristou a automobilovým závodníkem Pavlem Sajnerem. V roce 2013 vydávají eponymní debutové EP, na kterém si ohledávají svůj zvukový a hudební terén. O rok později vydávají singl Nechoďte ještě spát, který bodoval na Radiu Wave a na Radiu 1.

V lednu 2015 vydávají dalekko své debutové album s názvem Neběžel jsem tudy?, které bylo příznivě přijato posluchači i hudební kritikou a otevřelo kapele cestu do české indie scény. Na jaře téhož roku se kapela představila v koncertní, pětičlenné sestavě, s bubeníkem Filipem Hisemem, který spolupracoval již na desce, kytaristou Janem Pruckem a basakém Janem Patkou.

Do roku 2017 vystoupili na několika významných festivalech a odehrála mnoho klubových koncertů. Důležité byly koncerty na slovenském festivalu Pohoda nebo na Colours of Ostrava nebo support amerických indie kapel The Dodos nebo Radiation City.

Po singlech Kam patřím, Kamaráde! a Pokoj vydávají dalekko 13. 4. 2018 nové album Hudba budoucnosti na labelu Tranzistor.

Aktuální sestava

Pavel Sajner zpěv a kytara

Džian Baban klávesy a synths

Jan Prucek kytary a zpěv

Jan Patka baskytara

Jan Kabát bicí